top of page

Nabíjame v Leviciach!

Elektromobilita na Slovensku sa pomaly dostáva zo začarovaného kruhu. Mnohých vodičov okrem vysokej kúpnej ceny elektrického auta odrádza aj chýbajúca infraštruktúra. Avšak aj infraštruktúra pre elektromobily sa výraznejšie nerozvíja práve preto, lebo nie je dopyt po elektromobiloch. Jednou z najväčších bariér pre rozvoj elektromobility na Slovensku je momentálne slabo rozvinutá infraštruktúra nabíjacích staníc na striedavý prúd. AC nabíjačky sú ideálne pre parkoviská, parkovacie domy, sídliská, či nabíjanie v práci.

Našim cieľom je pridať na elektromobilovú mapu Slovenska konečne aj mesto Levice. Vďaka grantovej podpore z Nadačného fondu Slovenských elektrární, ktorý spravuje Nadácia Pontis sme ešte v roku 2017 zakúpili AC nabíjaciu stanicu s 2 zásuvkami európskeho štandardu Mennekes Type 2 a výkonom 2 x 11 kW.

 

V uplynulom období 2017 - 2019 sme sa snažili komunikovať vedením mesta, no žiaľ naše zámery sa spolu nestretli. Momentálne preto stále hľadáme vhodné miesto pre vybudovanie nabíjacej stanice v takej lokalite, aby mohla hlavne slúžiť ľudom a bola verejne prístupná 24/7.

Ak máte tip, alebo rovno ideálne miesto kam umiestniť nabíjaciu stanicu pre Levičanov, napíšte nám na info@now.sk a poďme do toho!

Tento projekt podporili

innc-logo.png
bottom of page