top of page
PR_foto (4).png

HĽADÁ SA ENERGIA!

1. decembra 2020 odštartoval už 8. ročník celoslovenskej súťaže Hľadá sa energia!, ktorá je určená pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií.

Poslaním súťaže je rozšírenie vedomostí detí a mládeže o energetike, ekológii, osvojení si zásad zodpovedného správania sa k životnému prostrediu, zvýšenie bezpečnosti detí a v neposlednom rade oživenie náplne voľného času mladej generácie. Na trojčlenné žiacke tímy čaká séria štyroch jedinečných úloh, ktoré preveria nie len ich vedomosti, ale podporia aj ich kreativitu, kritické myslenie, manuálnu zručnosť, prezentačné schopnosti a tímovú spoluprácu.

V 8. ročníku na súťažné tímy čaká opäť sada náročných úloh, ktoré preveria nielen vedomosti, ale aj tímovú spoluprácu, manuálnu zručnosť a kreativitu. Pozrieme sa na to ako korona vírus ovplyvnil nie len nás ale aj svet energie, pokúsime sa bojovať proti klimatickej zmene, preskúmame najmenší chemický prvok vo vesmíre a nakoniec si vyrobíme detektor elektrických obvodov. Poďme na to!  Registrácia tímov a riešenie série úloh trvá do 31. mája 2021. Na najlepšie tímy čaká v júni Veľké Finále v Elektrárni Piešťany!

Súťažíme v 3 kategóriách: najlepší tím, najlepšia škola a najaktívnejší učiteľ, a máme pripravené ceny v hodnote viac ako  3 500 €.

 

Podrobné informácie, pravidlá súťaže, registráciu ako aj súťažné zadania nájdete na www.hladasaenergia.sk

HE.jpg

Tento projekt podporili

ZSE logo.jpg
bottom of page