top of page
Wave 2014 map

apríl a máj

V našom prípade sme ako prvý problém vyriešili zapožičanie elektromobilu na 3 týždne od firmy Západoslovenská energetika a.s. . Na získanie potrebných financií sme využili prvý slovenský crowdfundingový portál ideasstarter.com. Bola to makačka, ale nakoniec sme našli svojich partnerov, sponzorov a spriazdnené duše. Alebo si oni našli nás. To čo som ani nepovažoval za problém bolo obsadenie miesta spolujazdca. Mal som v zálohe viacero alternatív, ale vždy to na niečom stroskotalo, predsa len išlo o 3 týždne na cestách a nie každý je časovo-flexibilný pre takéto dobrodružstvo. Nakoniec to ale dobre dopadlo a tohto dôležitého miesta sa ujala moja priateľka Janka. Vytvorili sme dobre fungujúcu dvojicu a nakoniec sa sen mohol stať skutočnosťou.

 

na štart Wave

Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Aj preto sme pre vás pripravili fotoblog o našej ceste. Jeden elektromobil, 4000 kilometrov, 4 krajiny, 1 Guinnessov rekord a náš príbeh nájdete na našom facebooku

Wave 2015 map

po rally

Na začiatku nám mnohí neverili a len krútili hlavou, do čoho sa to chceme pustiť. Boli chvíle keď sme o našej ceste pochybovali aj my. Ale nevzdali sme to a aj keď bolo najhoršie, išli sme ďalej. Po príchode sme si ani neuvedmovali čo sme dokázali. Až po pár mesiacoch, keď sme sa prostredníctvom fotiek vrátili k nášmu dobrodružstvu zisťujeme že sme dokázali niečo veľké a pekne bláznivé. A preto je čas začať prípravu na Wave 2015!

 

 

1.4.2014

1.apríl je ideálny deň na vymyslenie nejakého bláznovstva. Takže asi to nebola náhoda že v tento deň som narazil počas surfovania na internete na web medzinárodnej rally elektromobilov. A pokiaľ je reč o bláznoch tak asi najväčším spomedzi elektromobilovej komunity bude Louis Palmer - zakladateľ tejto súťaže. Veď on sám sa vydal v roku 2008 na cestu okolo sveta na solárnom aute. Takýchto bláznov mám rád.

 

Predstava že by sme sa ako prvá slovenská posádka mohli takejto rally zúčastniť bola naozaj bláznivá. Veď posúdte sami: nemáme elektromobil (zatiaľ!) nemáme dostatočný kapitál na štartovné a nemám dokonca ani spolujazdca. Čo mi však nechýbalo bol sen. A to je to najdôležitejšie. Pokiaľ neviete snívať o svojich snoch, snívať ako ich budete realizovať, ako ich premeníte na skutočnosť tak skončíte už na začiatku.

Podporili nás:

bottom of page