top of page

 

 

 

V skratke

Slovensko bude mať na 5. ročníku medzinárodnej rally elektromobilov Wave opäť svojho zástupcu. Minulý rok absolvoval Slovakia Team na tomto podujatí svoju premiéru a nazbieral cenné skúsenosti, ktoré chce tento rok naplno využiť. Chceme reprezentovať Slovensko ako aj úspešné a ambiciózne projekty v oblasti elektromobility z našej krajiny. Účasť na takomto podujatí poskytuje ideálny priestor pre networking s ľuďmi a inštitúciami, ktoré predstavujú špičku v oblasti popularizácie a rozvoja elektromobility v Európe ako aj vo svete. Elektromobilitu považujeme za budúcnosť v doprave a z hľadiska ochrany životného prostredia poskytuje efektívny nástroj pre zníženie emisií CO2 v atmosfére ako aj zníženie závislosti na fosílnych palivách. 

 

Počas Wave 2014 sme za 15 dní dokázali zdolať viac ako 4 000 kilometrov cez 4 krajiny a navštíviť viac ako 30 miest. Stali sme sa účastníkmi Guinnessovho rekordu v počte elektromobilov idúcich v jednej kolóne (481 elektrických vozidiel). V kategórii Popular Wave sme získali 1. miesto v disciplíne Best Comfort a 2. miesto v disciplíne Driving skill. Celkovo sme sa umiestnili na 9. mieste.

Podporili nás:

Tento rok máme vyššie ciele. Vďaka podpore a zapožičaniu novej generácie elektromobilu Nissan Leaf  od nášho partnera, firmy Slovenské elektrárne a.s. získavame okrem väčšieho komfortu aj dojazd na úrovni 199 km na jedno nabitie.  Pred nami je ďalších 15 dní a viac ako 3 700 kilometrov cez Slovensko, Českú republiku, Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko a Taliansko. 

 

Radi by sme opäť oslovili firmy, organizácie, nadšencov, média, ktorým je sympatický tento projekt, chceli by sa stať jeho súčasťou a prežiť ho spolu s nami.

Mediálni partneri:

bottom of page